ziraatciler ®
Ziraatciler - ziraatciler.com > Hayvansal > Diğer Hayvanlar > Kuşlar > Kuş Irkları > A - E Kuşlar > Afrika Gri, Kırmızı Kuyruk ( Psittacus Erithacus ) Papağan Bilgileri ve Resimleri

Günün Fırsatı

Afrika Gri , ( ) Papağanı Bilgileri


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Adı: Kongo, Kırmızı Kuyruk
Latince adı: Psittacus Erithacus Erithacus
Boyu:33cm
Ortalama Ömrü: 60 Yıl
Bakım Zorluğu: Orta
Ses Seviyesi: Orta
Konuşma Yeteneği: Yüksek
Özellikleri: Konuşma yeteneği ve zekası nedeniyle dünyada en fazla tercih edilen papağan türüdür. Kalsiyum ve mineral eksikliği ile tüy yolma sorunları yaygındır.

.

Temel Özellikleri

En iyi bilinen ve en yetenekli papağanlardan biridir. Evlerde beslenen Afrika grisi, geçmiş yıllarda gittikçe artan miktarda üretilmişlerdir.

Eğer bir ev kuşu arıyorsunuz, bu genellikle iyi seçilmiş, elde yetiştirme bir kuş anlamına gelir. İşte, sizin için muhteşem bir arkadaş olabilir, üstelik siz aldıktan yaklaşık altı ay sonra da konuşmaya başlayabilir.

Beslenme ve Barınma
Topaklar, meyva ve yeşil gıdayla güçlendirilmiş kaliteli papağan karışımı verilebilir.

Bu papağanlar bilhassa gürültücüdürler, dolayısıyla kuşhane ya da evde barındırabilirsiniz. Yetişkin kuşların, kuşhanede uysal olmaları beklenmemelidir.

Eğer de—gıs—ken iklimli bir yerdeyseniz, papağanınız da kışları dışarıda kalmaya alışkın değilse, ilk kış için ılıtılmış bir kuş odasına koyulmalıdır.

üreme
çiftlere sağlam bir folluk verilmelidir. Afrika gri papağanlarının üretilmesinde uygunluk çok önemlidir. Daha önce yuvalamış ya da zamanlarını bir arada geçiren ve gagaları ile birbirlerinin tüylerini düzelten çiftleri seçmek gerekir.

Erkek kuşlar, bazen daha koyu sırtları ile ayırt edilebilir, fakat bu aynı zamanda kuşların kökenini gösterir. üreme sezonunda, çiftleri ayrı bir yerde barındırmak iyidir.

Afrika Gri , Kırmızı Kuyruk ( Psittacus Erithacus ) Papağanı Resimleri

 

 

 

 

 

 Yorum yapmak için lütfen yan menüden giriş yapınız.

Ziraatciler - ziraatciler.com > Hayvansal > Diğer Hayvanlar > Kuşlar > Kuş Irkları > A - E Kuşlar > Afrika Gri, Kırmızı Kuyruk ( Psittacus Erithacus ) Papağan Bilgileri ve Resimleri